Hinnad

205956557

Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli klaverihäälestaja Rodioni teenused on järgmised:

Hinnad algavad alates 75.- eur (klaveri häälestamine samale kõrgusele klaveri häälestamine kõrguse muutmisega).

Häälestame ka klaveri äärmise kõrguse muutmisega, hind on kokkuleppeliselt. Tuleb arvestada 2 visiidiga.

Klaveri pisireguleerimine, remontimine, tolmust puhastamine, pühkimine, klaviatuuri pesemine on hindade sees, kuid juhtuvad ka erandid:

enne

enne

pärast 2

pärast

enne 3

enne

pärast 3

pärast

enne 1

enne

pärast 1

pärast

                                                                             

                                                                                                               

                                                                           Klaveri ostmine:    

                                                                                                            

                                                                           Kuidas osta klaverit? Klaveri ostmine Tallinnas: 

Kui Te plaanite osta omale klaverit, siis enne klaveri ostmist konsulteeri spetsialistiga, klaverihäälestajaga. Klaveri ostmisel klaverihäälestaja Rodion pakub järgmiseid teenuseid: klaveri hindamine, turuhinna määramine, konsultatsioonid aitamaks klaverit osta. ( tasumine kokkuleppel ) Kindel soovitus – ärge ise otsuseid langetage.

                                                                                     

                                                                           Millist klaverit/pianiinot endale osta? 

Minult tihti küsitakse, et millist klaverit endale osta, või siis millist klaverit mina soovitaks… Minu vastus on selline:

1. Majanduslik olukord. Palju raha Te olete valmis klaveri eest kuulutama. Hinnad võivad olla 0-1000 eurot. Mõni lausa annab ära oma pilli, põhjuseks tavaliselt kolimine või remont. Ja mõni kord on see täitsa korralik klaver/pianiino. Tuleb öelda, et õnn saatub sellele, kes esimene jõuab sellele kuulutusele. Ja siis vastupidi, pill ei ole midagi juba väärt, pole üldse hooldatud ega häälestatud, aga tahetakse selle eest liiga palju. Nii et kindlasti tuleb kutsuda kaasa asjatundja, pianist või siis klaverihäälestaja, kes saab ära määrata antud klaveri/pianiino maksimaalse hinna, (tihti peale kõik klaverihäälestajad oskavad ise ka mängida klaverit).

2. Kas vene toodang või lääne toodang? Jällegi on see, kui palju maksab? Nõukogu ajastu vene pillid (Riga, Punane oktoober, Lirika, Belarus, Ukraina jne) on üsna soodsad turu peal. Nende kohta siis selline uskumatu fakt, et mida uuem, seda hullem, kuigi muidugi reeglina see ei ole. Tavaliselt neid vene pianiinosid saab soetada kas tasuta või siis sümboolse raha eest (35-100 eurot). Pianiinosid kasutatakse peamiselt korterites. Lääne klaverid/pianiinod (Weinbach, Petrof, Rönisch, Rösler, Zimmermann jne) on kallimad vene pillidega võrreldes, aga palju kvaliteetsemad ka. Nad peavad kauem, kõlakvaliteet on hoopis teine, klaveri mehanika on tugevam ja stabiilsem. Kuigi reeglina kõik see ei ole nii, oleneb ikkagi sellest, et kui palju klaverit kasutati, hooldati, häälestati, klaveri asukohast korteris või eramajas.

3. Teie laps läheb septembris muusikakooli.  Väga lihtne soovitus. Ärge kohe kallima pilli vaadake. Sest oletamegi ostate mingi kallima pilli, laps mängib mingi 3 nädalat, kopp ees, ei viitsi, ei taha jms… ja ongi kõik. Minu arust natukene parem variant on see, et võtke endale esialgu mingi soodne klaver/pianiino hinnavahemikus 0-300 eurot, siis vaatate, mis edasi saab…

Püsiklientidega on eraldi kokkuleped.

Klaveri häälestamise ja hoolduse eest on ka võimalus esitada arvet.